Formål
Her er universalspartlen til dig, der ønsker at kunne benytte den samme stående spartel til forskellige belægninger.
Du indsætter nemt den 56 cm standard klinge, der passer til jobbet – uanset om det er til flydespartel, lim, epoxy m.v.
Da iTOOLS klingeholderen ikke har nogen spalte, er rengøringen væsentlig lettere end ved de traditionelle klingeholdere.
Fordele
- Du arbejder meget hurtigere stående end på knæ
- Du skåner ryggen og knæene
- Du er væsentlig mere frisk ved fyraften
- Spartelbeslaget med to led efterligner håndens bevægelser, så du spartler med samme præcision som på knæ
- Du kan bruge standard 56 cm klinger
Håndspartel i en håndvending
Når du har en 56 cm klingeholder, kan du blot investere i vores håndtag til klinge-holder, og med et snuptag sætter du håndtag og klinge sammen til en effektiv og ergonomisk korrekt vinklet håndspartel. Håndtaget mindsker belastningen på hånd-leddet og træthed i armen, og det kan monte-res for såvel højre- som venstrehånds brugere. (varenr. 103070 - ikke inkluderet)
Se og download oversigt over klinger til 56 cm klingeholder
Varenr. 101320
DB nr. 1744950
Vejledende udsalgspris ekskl. moms: 1103,00 kr.
iTOOLS, order@TOOLS.dk, tlf.: 53 53 33 15
Anbefalet af den tyske arbejdsmiljøorganisation BG BAU (Berufsgenossenschaft der Bauwirtschaft)
Vi hjælper dig gerne med at vælge den rette løsning til dit behov. Udfyld formularen, og vi ringer dig op til en uforpligtende snak.
Skovdalsvej 4
8300 Odder
Telefon: +45 53 53 33 15
Telefax: +45 86 54 53 76
E-mail: order@iTOOLS.dk
Klik her for at finde en bestemt medarbejder hos iTOOLS.
Se alle medarbejdere